14.4.2026 – Súťaž v kolkoch v Trstenej

 

V Trstenej sa pravidelne začiatkom roka poriada súťaž seniorských družstiev v kolkoch. Tento rok to bol už 11. ročník o pohár primátorky mesta. Zúčastnilo sa ho rovných 20 družstiev z Poľska, okresu Námestovo a domáceho okresu Tvrdošín. Najväčšie zastúpenie mal okres Námestovo s 11-timi družstvami, nasledovalo osem družstiev okresu Tvrdošín a iba jedno družstvo bolo z Poľska. Naše družstvo z Vavrečky reprezentovali: Čajková Marika, Janoľová Klementína, Huráková Mária a Čajka Július. A treba hneď skonštatovať, že našu organizáciu i obec Vavrečku reprezentovali veľmi úspešne. Dosiahli pekné druhé miesto hneď za víťaznou domácou Trstenou I. Až za nami skončili Tvrdošín, Nižná, Námestovo, Trstená II. a ďalšie zúčastnené družstvá. Takže obrovská gratulácia k peknému výkonu.


25. marec – kúpanie v Oraviciach


Po dlhšom čase sme sa vybrali kúpať do termálnych bazénov v Oraviciach. Aj napriek tomu, že sme mali vstup zadarmo /platila nám ho organizácia/, tak sa nás nazbieralo iba 12 členov klubu seniorov. Aby sme mohli dostať seniorskú zľavu 9.- €
pozvali sme ďalších dôchodcov z obce, ktorí prejavili záujem o kúpanie. Počas troch hodín kúpania v teplých bazénoch a vírivkách, sme si dostatočne vyhriali svoje telá a poniektorí si aj pekne zaplávali. Zaujímavosťou bola návšteva  bazénu s „morskými“ vlnami, kde sme si užili trochu adrenalínu.


11. marca  -  súťaž v bowlingu


Vyvrcholením „zimného“ športovania v tomto roku bola súťaž v bowlingu. Túto súťaž po minulé roky organizovala základná organizácia Námestovo, ale tentokrát si to vymenili s organizáciou  Breza, ktorá sa zhostila organizačných povinností. Súťažilo 24 družstiev z okresov Tvrdošín a Námetovo. Konečné poradie je následovné: 1. miesto ZO Nižná, 2. miesto ZO Tvrdošín a 3. miesto ZO Vavrečka. Takže Vavrečania boli najlepší z námestovského okresu, čo je opätovne významný úspech našich. A ktože hájil farby našej ZO. Boli to Július Čajka, Marika Čajková, Mária Huráková a Klementína Janoľová. Gratulujeme.


24. februára 2026 – stolný tenis v Rabči
 

Vzhľadom na skutočnosť, že nemáme v našom klube viac hráčov stolného tenisu, „požičali“ sme si z neorganizovaných vavrečských dôchodcov, ktorí boli ochotní súťažiť za našu obec. Celkovo 25 seniorských mužských zástupcov z celého Námestovského okresu, súťažilo v stolnom tenise o čo najlepšie umiestnenie. Boli rozdelení do troch  vekových kategórií. V najmladšej kategórii /60-66 rokov/ súťažilo 10 štartujúcich. Najlepšie sa umiestnil náš Karol Sklarčík, obsadil 1. miesto. Druhý náš zástupca v tejto kategórii František Sklarčík sa umiestnil na 5. mieste. V kategórii 67- 72 rokov súťažilo 9 súťažiacich a náš Július Čajka sa umiestnil na 6. mieste. V najstaršej kategórii 73 rokov a viac, súťažilo 6  tenistov a náš zástupca Šimon Hurák obsadil 5. miesto. Ďakujeme všetkým za pekné športové výkony.


24.januára – Biela stopa v Námestove


Aj v tomto roku sme začali svoju aktivitu športovým zápolením v behu na lyžiach a chôdzou s paličkami na akcii Biela stopa, ktorú organizovala Námestovská organizácia. Počasie nám prialo a tak na bežky sa postavilo celkom 15 pretekárov a v chôdzi to bolo až 48 pretekárov v rôznych vekových kategóriach. Za našu organizáciu súťažila v severskej chôdzi  v kategórii 62-69 ročných Hanka Matkulčíková a získala krásne prvé miesto. Naši muži súťažili v behu na lyžiach, kde J. Páleník v kat.70-75 roč. získal tretie miesto a J. Bronerský v kat. 76 a viac roč. získal pekné druhé miesto. Všetkým za ich športový výkon gratulujeme.